Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Визначена формула касового фільму


Опубликованно 14.09.2018 21:39

Визначена формула касового фільму

Учені з Корнельського університету в США виявили формулу найбільш касових фільмів. Відповідне дослідження опубліковане на сайті бібліотеки університету.

Експерти вивчили сюжетні арки фільмів і на їх основі виявили шість типів розвитку фабули. Першим типом стала історія безперервного рівномірного руху до підйому (історії успіху), другий тип — це безперервний рух до падіння («Ромео і Джульєтта»), третій тип — раптовий підйом і падіння (на зразок грецького міфу про Ікара), четвертий — різке падіння, а потім підйом («Хрещений батько»). П'ятий тип являє більш складну схему: герой піднімається, потім падає, але знову домагається успіху, як у казці про Попелюшку. Шостий тип передбачає зворотну схему: герой падає, після чого піднімається, але у фіналі залишається нещасливий, цю історію ілюструє міф про Едіпа.

Вчені прийшли до висновку, що самими касовими виявилися фільми з сюжетної аркою четвертого типу — підйом після різкого падіння. Це такі фільми як «Відступники», «Хресний батько» і «Біжить по лезу бритви». Однак дослідники наполягають, що не слід зациклюватися лише на самій фінансово успішною динаміці: різні типи сюжетних арок варто вибирати в залежності від бюджету і жанру. Так, сюжетна арка «різкий підйом-падіння» підійде малобюджетних фільмів, а історії про плавне падіння гарні для фільмів з великим бюджетом.

У дослідженні було проаналізовано 6147 фільмів, враховувалася інформація про збори кінофільму в країні, де він був вперше представлений.

14 липня були названі кращі комедії XXI століття за версією Rolling Stone. Першу сходинку посіла стрічка «Переможці шоу» (Best in Show). За нею йдуть фільми «В зашморгу» (In the Loop) і «дівич-Вечір у Вегасі» (Bridesmaids).Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!


banner14

Категория: Культура

Визначена формула касового фільму


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.