Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Дуже страшні тіла


Опубликованно 03.05.2020 11:45

Дуже страшні тіла

У той час як великі музеї світу відкрили свої віртуальні двері для онлайн-екскурсій з можливістю переглядати предмети мистецтва у високому дозволі, попутно слухаючи аудіогід, невеликі культурні заклади виявилися не у справ. Рятувати становище вирішили музейні куратори, які влаштували в Twitter змагання, — музеї зі всього світу діляться самими моторошними експонатами зі своїх колекцій, а також їх історіями. Найбільш яскраві екземпляри — в галереї «». 28 квітня 2020Закрити

Флешмоб запустив заснований в 1830 році Йоркширкский музей (місто Йорк, Великобританія). Спочатку в ньому зберігалися лише геологічні та археологічні колекції, пізніше доповнені експонатами з області біології та астрономії. На думку кураторів музею, самий «стрьомний» об'єкт в їх багатої колекції — пучок волосся з могили римлянки, що датується III або IV століттям нашої ери, з що залишилися в ньому шпильками. Пост на момент публікації матеріалу отримав вже більше тисячі коментарів, близько п'яти тисяч ретвітів, під ним відзначилися музеї з усього світу.

Аккаунт музеїв сусіднього з Йорком міста Скарборо одним з перших відгукнувся на виклик йоркширських кураторів, витягнувши на світ атрибут справжнього європейського вуду — серце голуба з безліччю увіткнуті у нього голок. Предмет нібито представляв собою талісман, що дозволяє виганяти демонів, також з його допомогою можна було покарати відьму. Артефакт відбувається села Грейтхэм, графство Дарем, і використовувався не так давно — в 1841 році.

При всій остраху антиведьменского експонати музеїв Скарборо, його виразно обійшов музей Пітт-Ріверса з Оксфорда, — в їх колекції виявилася справжня відьма. Точніше, посріблена закоркована пляшка, в якій, за запевненнями її минулих власників, ця відьма знаходиться. Експонат був отриманий від літньої леді з маленького села біля курортного міста Хів, графство Східний Суссекс, в 1915 році. Віддаючи пляшку, бабуся попередила: «Кажуть, що всередині відьма, і якщо ви її відкриєте, то проблем не оберете». Будемо сподіватися, що співробітники музею Пітт-Ріверса акуратно ставляться до артефакту, — при всіх нинішніх негараздах нам тільки відьми на волі не вистачало.

Позмагатися з моторошними артефактами, народженими забобонними фантазіями сільських обивателів, в тред прийшли і музеї сучасного мистецтва. Приміром, Йоркська художня галерея поділилася роботою Керрі Джеймсон, автора фриковатых керамічних та глиняних скульптур, серед яких зустрічаються небачені антропоморфні тварини і стилізовані під старовину побутові предмети з психоделічними орнаментами, явно натхненними мініатюрами з середньовічного образотворчого мистецтва. В колекції музею виявилася чорна, ніби відірвана, нога, яка відростила ще чотири маленькі лапи і отримала звірячу пику.

Эшмолеанский музей мистецтва та археології, найстаріший у світі загальнодоступний музей, розташований в Оксфорді, представив, напевно, найстрашніший у світі брелок — різьблену підвіску у вигляді голови мерця з одного боку і розкладається черепом, поцяткованим черв'яками, жабами і зміями, з іншого. Знайдений в Південній Німеччині, датується XVI століттям. Кому прийшло в голову носити таку підвіску — історія замовчує, але ця людина, швидше за все, був тим ще брутальним засранцем.

Готові посперечатися, що передача Vogue «Що у мене в сумці» стала хітом, знімайся вона всього сотню років тому. Наприклад, в кишені у азартного гравця з південноамериканської Колумбії можна було б виявити шматок кістки людського пальця, покликаний приносити успіх за гральним столом. Експонат датується 1911 роком.

До треду підключилися музеї з усього світу, і, звичайно ж, було що показати японцям — очевидно, що автори найжахливіших на планеті фільмів жахів черпали натхнення з місцевих легенд і творів мистецтва. Ось одне з них — гравюра в стилі укійо-е з Меморіального музею укійо-е Ота, на якій зображений величезний медведеподобный монстр, що поїдає волосся переляканої жінки. Демона проганяють озброєні гвинтівками солдати, попереду біжить самурай з античним ліхтарем синобі-гандо. У коментарях до посту інтернет-користувачі припустили, що на полотні зображена доля того самого пучка волосся жінки із Стародавнього Риму.

Королевська збройова палата, найстаріший національний музей Великобританії, представила експонат з лондонського Тауера — страшну «Маску ката» з перекошеною гримасою. Куратори, однак, підкреслили, що предмет, враховуючи його гротескний образ, швидше за все, використовувався як маска ганьби — знаряддя тортур, призначене для публічного приниження провинилися. Вперше такі маски з'явилися в Шотландії в 1567-м, де в основному застосовувалися до непокірних жінкам.

Аккаунт канадського Фонду спадщини і музеїв провінції Острів Принца Едуарда потягался з колегами експонатом без моторошної передісторії — це дитяча іграшка на колесах. Правда, куратори організації стверджують, що вона проклята — її знайшли в стіні 155-річного маєтку, і, якщо поставити її на поверхню, вона котиться сама по собі. «Наші співробітники залишили її в одному місці, а пізніше виявили в іншому. Ми кличемо її Колесик», — розповіли вони.

Німецький історичний музей в Берліні, враховуючи історію Німеччини, зміг витягти на світло безліч страшних експонатів, однак вирішив зіграти на актуальність і поділився знаменитої чумної маскою (гарантуємо, що предмет стане хітом наступного Хелловіна, якщо, звичайно, до кінця жовтня на всій планеті вже буде можна влаштовувати свята). Експонат датується XVII-XVIII століттям.

Конструктора «Лего» у британців Вікторіанської епохи не було, зате фантазії хоч відбавляй — от, приміром, в Йоркському замку-музеї виставлено ляльковий будиночок, в якому ляльки замінені крабовими клешнями. Так, це дві лапи, грають в карти, а одна з них курить трубку.

А ось історія експоната, представленого акаунтом Імперських військових музеїв Великобританії, швидше епічність, ніж страшна, — це голова свині по імені Тірпіц, яку британські солдати отримали в якості трофею у німецького Кайзерлихмарине після битви біля Фолклендських островів в 1914 році. Тварину витягли з води після потоплення німецького судна, на якому воно знаходилося, і воно стало талісманом кораблів HMS Glasgow до кінця Першої світової війни. А потім пустили свиню на м'ясо на благодійному аукціоні. «Не дивно, що вона виглядає так, ніби бачила багато всякого», — зазначили куратори.

Повертаємося до жаху — перед вами реклама бісквітів Huntley & Palmers Comic Cuts з Оксфордширского музею, створена на початку XX століття. Якщо вам здається, що такі добродушні обличчя на упаковці — це занадто, то знайте, що у Huntley & Palmers була серія печива у формі цих персонажів. Словом, чудова закуска для походу в найстрашніші музеї.

Завершимо колекцію зовсім свіжим експонатом з американського Музею історії та наук Кейп-Фір (що буквально перекладається як «мис Страху»), розташованого в місті Вілмінгтон, штат Північна Кароліна. Ця «проклята» лялька — реквізит телесеріалу «Американська готика», що виходив у 2016 році. У шоу, до речі, не було містики — це драма про кримінальні таємниці багатого сімейства Бостона, які розкриваються після смерті його голови.


banner14

Категория: Культура

Дуже страшні тіла


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.